آموزش و روش کار در املاک چیست

  • رستا رضایی با رستا رضایی
  • 3 هفته قبل
  • املاک
  • 0

مشاور املاک  کار بسیار مهم و حساسی دارد زیرا که کارش فروختن گرانترین کالای اساسی مردم است و املاک چهارمین صنعت پولساز جهان است.

وهمچنین مشاور باید بداند با بزرگترین بخش و سرمایه زندگی مردم ارتباط دارد

و اولین موفقیت برای مشاور املاک  مبتدی این است که جلسه و نشست بگذارد. یعنی بتواند به مشتری یک فایل را نشان بدهد و مشتری را متقاعد کند که جلسه نشست بگذارد.

اگر خجالتی هستیم در اینکار موفق خواهیم شد؟
این شغل بهترین راه حل برای اجتماعی تر  شدن شماست.

و البته کسانی که اجتماعی تر هستند در این شغل موفق تر خواهند بود و اگر خجالتی هستید اما مصمم باشید در هر شرایط و با هر ویژگی ای مهارت های لازم را کسب خواهید کرد.

بعد از این مراحل شما تبدیل به یک مشاور حرفه ای می شوید و دیگر سقفی برای میزان درآمدتون نمی توان تصور کرد.

در ادامه آموزش کار گاهی یه موقعیتی که پیش میاد که مالک شما مقاومت میکنه و یه کلام میشه .

و خیلی غیر منطقی فقط حرف خودش را می زند حاضر به شنیدن هیچ حرفی نیست و اصرار دارد که نظرش تغییر نمیکند

در اینگونه شرایط شما باید کاملا حرف هایش را با دقت و توجه کامل گوش دهید و بگویید که وظیفه شما اینه که  مطلوبشو فراهم کنید ولی باید درخواستش منطقی باشد

و به خاطر داشته باشید هنگامی که  کسی با شما مقابله می کند و شما هم عینا مانند او برخورد کنید. اوضاع به هم ریخته خواهد شد.

آداب سرويس دهی
بارها مشاهده شده قبل از این که مشتری از ملکی بازدید کند  سوالاتی پیرامون آن می پرسد و اگر مشتری متوجه شود که مشاور املاک ازملک بازدیدنکرده است حمل بر بی توجهی و بی تجربگی شما است

در نتیجه وقتی شروع به هماهنگی می کنید از ابتدا به مشکلات غیر قابل پیشبینی برخورد کنید و از طرفی باید بدانید ملک مورد نظر را برای چه کاندید کرده اید.

چرا که بعضی از مردم عادت به استراحت ظهر دارند ویا در ایام تعطیل مایل نیستند بیگانه به منز لشان رفت وامد نماید واز طرف دیگر چنانچه زمان هماهنگی برای بازدید فرزندان ویا همسر مالک ویا موجر اظهار داشت که مثلا مهمان داریم یا گرفتار هستیم یا در استانه خروج از منزل ویا مسافرت هستیم ویاحتی تنها هستم ..

اصرار بر بازدید نداشته باشید بهترین زمان بازدید زمانی است که مالک  عامل اصلی تصمیم گیری است در منزل باشد وهماهنگی قبل از بازدید کمکی است به مشاوران املاک و خریداران, زیرا که مالک فرصت مرتب کردن را خواهند داشت.

آینده نگری
از همون اول بفكر آخر باشي همه چيز درست ميشه اینکه بدانید مقصد کجاست كنجكاو باشید سوال كنید مطالعه كنید و از افراد با تجربه ياد بگيرید.

تفکر استراتژیک در کار مشاور املاک چیست ؟

دنیا دائما در حال تغییر است و آینده نامعلوم . به همین دلیل ، استراتژی ها و برنامه های کاری پس از مدتی منسوخ می شوند و ضرورت تجدید نظر در فرضیات آنها وجود دارد. تفکر استراتژیک تصویری از آینده ،و فرصت ها و تهدید های آن به ما می دهد از قبیل سوالاتی مانند اینکه
« امروز مشغول چه کاری هستم ؟ »
و
« فردا باید به چه کاری بپردازم ؟ »

گفتگو بپیوندید

مقایسه آگهی ها

مقایسه