معاملات املاک در امارات در ۶ ماه اخیر از ۶ میلیارد دلار عبور کرد

  • رستا رضایی با رستا رضایی
  • 1 هفته قبل
  • 0

به گزارش خبرگزاری تسنیم به روایت از نشنال نیوز، در حالی که بازار املاک امارات هنوز تحت تأثیر  شیوع ویروس کروناست، ابوظبی 7474 معامله ملکی به ارزش بیش از 22.51 میلیارد درهم (6.1 میلیارد دلار) را در شش ماهه اول سال جاری میلادی به ثبت رساند.

شهرداری ها و حمل و نقل ابوظبی اعلام کرد که 3568 معامله در این شهر خرید و فروش ملک به ارزش 8.9 میلیارد درهم و 3906 معامله وام مسکن به ارزش 13.6 میلیارد درهم را در دوره ژانویه تا ژوئن به ثبت رسانده است.

ادیب العفیفی، مدیر اجرایی املاک و مستغلات در این اداره، گفت: ابوظبی  در قسمت املاک و مستغلات از راه رشد مداوم و پایدار، جایگاه خود را به عنوان یک بازار در سطح جهانی  حفظ کرده است.

بازار املاک امارات پس از رکود ناشی از ویروس کرونادر سال 2021 با سرعت زیادی رشد کرد. این روند در سال جاری میلادی همچنان درحال ادامه و افزایش است چرا که اقتصاد این کشور همچنان در راه رشداست.

تقاضاهای مکرر سرکوب‌شده و بهبود احساسات سرمایه‌گذاران نیز به دلیل  افزایش فروش ملک، به ویژه در دبی و ابوظبی، در بحبوحه افزایش فعالیت‌های اقتصادی کمک زیادی کرده است .به گفته بانک مرکزی امارات  پس از رشد 8.2 درصدی در سه ماهه ی  اول سال جاری میلادی نیز به دلیل افزایش قیمت نفت و اقداماتی درخصوص کاهش  ویروس کرونا، اقتصاد این کشور قوی‌ترین رشد سالانه خود را از سال 2011 به بعد تجربه می کند.

بانک امارات در آخرین بررسی فصلی اقتصاد در سال 2022 اعلام کرد که رشد در سه ماهه اول بدلیل افزایش شدید تولید نفت و بهبود محسوس در تولید ناخالص داخلی در بخش غیرنفتی بوده.

بر اساس آخرین پیش بینی های بانک امارات، توقع براین است دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب که در سال 2021 رشد 3.8 درصدی داشته است ، در سال های 2022 و 2023 به ترتیب 5.4 درصد و 4.2 درصد رشدخواهدکرد.

اقدامات حمایتی و اقتصادی این کشور – همانندمجوز اقامت برای افرادی که بازنشسته و یا دورکار هستند، و گسترش برنامه 10 ساله ویزای طلایی – به بهبود احساسات بازار در بخش املاک نیز کمک می کند.

در ابوظبی، طی شش ماه اول سال 2022، جزیره یاس با معاملاتی به ارزش 1.8 میلیارد درهم، بالاترین ارزش معاملات و  پس از آن جزیره السعدیات با معاملاتی  به ارزش 1.2 میلیارد درهم به ثبت رسانده است .

گفتگو بپیوندید

مقایسه آگهی ها

مقایسه