چینی‌ها و خرید املاک ,اراضی کشاورزی در آمریکا

  • رستا رضایی با رستا رضایی
  • 2 ماه قبل
  • املاک
  • 0

طبق تازه ترین خبرها چینی ها به  خرید املاک و اراضی کشاورزی درآمریکا روی آورده اند.
طبق گزارش گروه بین الملل تسنیم، تازه ترین آمارها گویای این است چینی ها به شکلی گسترده به خرید املاک و اراضی کشاورزی آمریکا روی آورده اند.

سناتور تام کاتن طبق مقاله ای که در وب سایت شبکه فاکس نیوز انتشار داد اینگونه نوشت: طی سالیان اخیر، چینی ها به شکلی کاملا قانونی و گسترده اقدام به خرید املاک , به ویژه زمین های کشاورزی آمریکا، انجام داده اند.

برهمین اساس, طی سال های 2010 تا 2020 خرید اراضی کشاوزی حدودا 2500 درصد افزایش یافته است و این رقم می شود معادل یک و نیم میلیارد متر مربع از خاک آمریکا,که چین خریداری کرده است.

چینی ها علاوه بر اراضی و مراتع کشاورزی بسیار زیادی را که در آمریکا خریده اند , کنترل برخی شرکت های عظیم تولید مواد غذایی مانند شرکت اسمیت فیلد در ویرجینیا را در دست دارند.

طبق گزارش فاکس نیوز، به دلیل جمعیت بسیار زیاد چینی ها و ناتوانیش در تغذیه مردم خود، با خریدن زمین های  کشاورزی و ملک در آمریکا، به دنبال سیرکردن مردم خود است.و این درحالی است که چین کمتر از 10 درصد اراضی کشاورزی دنیا را در اختیارخود دارد و اما حدود 20 درصد جمعیت جهان در این کشور زندگی می کنند. برهمین اساس , پکن به دنبال منبع غذا است به ویژه گوشت و انواع دیگر پروتئین که برای مردم خود فراهم کند.

طبق این گزارش های به عمل آمده تا زمانی که صاحبان جوان اراضی کشاورزی و بازنشستگان , زمین های خود را بفروشند، درنتیجه چینی های بیشتری در خاک آمریکا صاحب زمین و ملک خواهند شد. پس میلیون ها متر مربع از خاک آمریکا در دهه های آینده به دست چینی ها خواهد افتاد.

گفتگو بپیوندید

مقایسه آگهی ها

مقایسه